Chirurgia jednego dnia - rozsądny wybór
Coraz częściej spotykamy się z tym określeniem w ogłoszeniach gabinetów lekarskich i szpitali i większość z nas przynajmniej częściowo kojarzy, czego ono dotyczy.
Sam termin CHIRURGII JEDNEGO DNIA stworzony został przez autorów anglosaskich ("ONE DAY CASE SURGERY"), dla określenia zabiegów, wykonywanych bez potrzeby długotrwałego pobytu w szpitalu. Chodzi tu nie tylko o sam zabieg, ale o wszystkie działania organizacyjne, które sprawiają, iż operowanie bez pobytu w szpitalu jest: wygodne dla pacjenta, mniej stresujące, obarczone mniejszą ilością powikłań (tak jest!), niedrogie, a przede wszystkim bezpieczne.
Typowymi dla chirurgii jednego dnia zabiegami są operacje przepuklin, żylaków kończyn dolnych, czy też znaczna część zabiegów proktologicznych (na przykład choroby hemoroidalnej, przetoki okołoodbytniczej czy szczeliny odbytu).
Zabiegi w systemie jednego dnia nie są wyłączną domeną gabinetów prywatnych, wiele nowocześnie zarządzanych szpitali także wprowadza je do swojej oferty, choć wymaga to zmiany w organizacji pracy oddziałów chirurgicznych. Niestety - szpitale skazane na publicznego płatnika (NFZ czy Kasy Chorych) często gdy już włożą wiele wysiłku w organizację tego nowoczesnego i wygodnego systemu operowania - dowiadują się, że Kasa zapłaci za leczenie gdy pacjent będzie przebywał w szpitalu dłużej niż np. 3 albo 4 dni (tak było!). Stąd zabiegi jednego dnia dotyczą w większości gabinetów prywatnych.
Oferuję je także dla moich pacjentów, w sposób szczególny skupiając się właśnie na operacjach przepuklin, żylaków kończyn dolnych i proktologii. Ta specjalizacja pozwala osiągać bardzo dobre wyniki leczenia, ku zadowoleniu pacjentów.
Z pewnością miłym zaskoczeniem dla moich pacjentów jest to, iż nie muszą wyczekiwać w wielomiesięcznych kolejkach za operację, mogą poddać się zabiegowi w dogodnym terminie, ze stołu operacyjnego po operacji przepukliny schodzą o własnych siłach BEZ BÓLU, już w 30 minut po operacji mogą bez żadnych dolegliwości opuścić gabinet. W przypadku operacji w znieczuleniu miejscowym (tak operuję ponad połowę pacjentów z przepukliną) nie ma żadnych ograniczeń w spożywaniu posiłków zarówno przed, jak i po operacji. Po znieczuleniu ogólnym można jeść z reguły już w 2 godziny po zabiegu. Przyjemniej też jest spędzić noc po zabiegu we własnym łóżku niż w szpitalu!
Te zalety chirurgii jednego dnia sprawiają, że cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem pacjentów, na przykład osób prowadzących własną działalność gospodarczą, ale i wszystkich innych, którym zależy na dobrym efekcie leczenia i szybkim powrocie do pełnej sprawności (i do pracy). Po więcej informacji zapraszam na swoją stronę internetową: www.lubecki.pl
Chętnie udzielę ich też telefonicznie i osobiście w moim gabinecie, w miarę możliwości czasowych odpowiem też na e-maile: krzysztof@lubecki.pl